BILLEDER FRA UNGDOMSAFDELINGEN

Klik på et billede for at se store billeder.
2017
 
DM Guldholdet, HU14, Ishøj april DM Guldholdet, HU14, Ishøj april
HU14 GP 14. jan 2017 HU14 GP 14. jan 2017 HU14 GP 14. jan 2017 HU16 til DM Fiduser, maj 2017 Fiduser, maj 2017

 
2016
Året fiduser 2016:

Ældste Drenge: Ziggy Koushede
Ældste Piger: Marwa Nehme
Yngste Drenge: Fabian Scott
Yngste Piger: Melanie Blinkenberg HU14 som SØLVVINDERE ved DM i Ishøj april 2016. Stort TILLYKKE! HU14 klar til DM april '16 DU14 teen2, DM april 2016
Kids4 - SM april 2016 Alle Kids4 - SM april 2016 Kids4 - SM april 2016 Vindende drenge Kids4 - SM april 2016 HU14 sept 2016 HU14 sept 2016
Kids4 vinder i Køge 261116 Kids4 på 2. pladsen i Køge 261116 DU14 til stævne i Slagelse, nov 2016 DU14 til stævne i Slagelse, nov 2016

2015
 
Stævne hos RoVK i Skovlunde, 7. marts 2015. Pigerne tog 1. og 3. plads af ni hold. Stævne hos RoVK i Skovlunde, 7. marts 2015. Drengene satte sig på 1.-4. og 6. plads af otte hold. Guldvinderne ved kids4 i Glostrup, 150315 Søvvinderne ved kids4 i Glostrup, 150315 DU14 klar til DM i Ishøj Idrætscenter 18.-19. april 2015. DU14 free style gruppefoto forud for DM 18.-19. april 2015. HU14 klar til DM i Ishøj Idrætscenter 18.-19. april 2015.
Sølvpigerne ved teen2 SM: Ajse, Line og Ida + coach André Gulddrengene ved teen2 SM: Victor, Milosz, Fanan og Daniel Ida, Ajse og Emilia vandt DU16 rækken for teen2 (3-3-volley) i Rosenlund lørdag d. 031015. 1. plads ved Teen2 stævne i Rødovre, 251015 4. plads ved Teen2 stævne i Rødovre, 251015 Skolekids4 11/11-15, Bellahøj

2014
Drenge sølv, Kids stævne 061114 Piger bronze, Kids stævne 061114 2. plads, Kids stævne Ishøj 231114 3. plads, Kids stævne Ishøj 231114 DU16, Slagelse Cup 2014 Slagelse Cup 2014 HU16, Slagelse Cup 2014
Gian (HU16), Slagelse Cup 2014 Nr 6 - DU14 DM 2014 Kids bronze 2014 Kids4 SM 2014
Guld til drengene og bronze til pigerne Nr 6 - DU18 DM 2014 Bronzevindere - DM 2014
Toke Clausen på All Star holdet Guldvindere - Teen2 DM 2014
Grøndal EV Fiduser 2014
Fra venstre: Rasmus Dela, Freja Birkemose, Vivian Chen og Toke Clausen


Øvrige billeder
MJT 2014 - Guldvindere

Serhat Polat - Most Valuable Player MJT 2014 - Sølvvindere Grøndal EV Fiduser 2013

DU15 – Sarah Zubair
HU15 – Mohammed Hussein og Magnus Molberg
DU16/18 – Joyce La
HU16 – Gabriel Gonzales

   Solbjergstævnet 2013  Solbjergstævnet 2013 Solbjergstævnet 2013 Solbjergstævnet 2013
Solbjergstævnet 2013 Solbjergstævnet 2013 DU16 holdet til DM 2013 D3, Vinder Serie 1 kvalifikation gruppe A 2013 D3, Vinder af Serie 1 kvalifikation gruppe A 2013 DU16 holdet til  SM og DM 2013 HU18 holdet til DM 2013
Grøndal EV's guldvindere ved DM-kval i teen2 marts 2013 Elitetræf 2013 Elitetræf 2013 Elitetræf 2013 Elitetræf 2013 Elitetræf 2013 Elitetræf 2013
Elitetræf 2013 Elitetræf 2013 Grøndal EV stævne 12-12-12, Vindere piger: Grøndal Grøndal EV stævne 12-12-12, Fairplay vindere Grøndal EV stævne 12-12-12, Vindere drenge: Utterslev Grøndal EV stævne 12-12-12, Fairplay vindere Integrationsstævne 2012, nr 3 og 4
Integrationsstævne 2012, nr 1 og 2 Integrationsstævne 2012, nr 3 og 4 DU14 sølv i Korsør 2012 Første kamp i Serie 1, 09-2012 Første kamp i Serie 1, 09-2012 Første kamp i Serie 1, 09-2012 Idrætsdag Grøndalsvængets skole 30. august 2012
Grøndal EV-fiduser 2012

Fra venstre:
(Mikkel Vejlby, headcoach)
HU14/15: Besmir Kamberi
HU16: Niclas Molberg
DU14/15: Nora Øland Solbjergflokken 2012 Solbjerg 2012 Solbjerg 2012 Solbjerg 2012 Solbjerg 2012 Solbjerg 2012
Solbjerg 2012 Solbjerg 2012 Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011
Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011 Ikast stævne 2011 Solbjergflokken maj 2011 Grøndals EV-fiduser 2011 
HU14: Gabriel Garcia
DU15: Sofie Rossen, Fatma Serifovski og Signe Larsen Grøndals EV-fiduser 2011
HU16: Serhad Polat
HU18: Ask Harsløf Danni på HU17 landshold, 2011
Kids5
SM Piger
17.04.2010 Jonas + Serhad Serhad
oktober 2010 Dec 2009 Jan 2011 Feb 2011
Grøndal EV - Volleyballklubben for Vanløse, Brønshøj-Husum, Nørrebro og Bispebjerg (NV)